آینه

دل ، تماشایی ِ مهر است اگر بي كينه است - كه جهان ، آينه در آينه در آیينه است

دشمن برنامه ریزی بلند مدت دارد ؛ آماده باشید !
ساعت ٧:٠٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: آیت الله سید علی خامنه ای ، برنامه ریزی بلندمدت دشمن ، فتنه 88 ، دشمن شناسی

اگر قبول داریم که جبهه دشمن برای کشور ما و انقلاب ما برنامه ریزی بلند مدت دارد ، پس ما هم باید برنامه ریزی بلندمدت داشته باشیم . نمی شود قبول کرد که جبهه دشمنان اسلام و انقلاب که بشدت از ناحیه بیداری اسلامی تهدید می شوند ، برنامه ریزی بلند مدت نداشته باشند ؛ این را هیچ کس نمی تواند باور کند ، مگر خیلی ساده لوح باشیم ، غافل باشیم که این را باور کنیم .

حتماً برنامه های بلند مدت دارند ؛ کما اینکه همین حوادثی هم که گاهی می بینید در کشور اتفاق می افتد که دست بیگانه در آن نمایان است ، چیزهای دفعتاً به وجود آمده نیست ، خلق الساعه نیست ؛ اینها هم برنامه های میان مدت و بلند مدت بوده است . برنامه ریزی کردند . نتیجه این برنامه ریزی شده این . نه اینکه همان شب تصمیم گرفتند این کار را بکنند و فردا اقدام کردند ؛ نه .

من در همین فتنه 88 به بعضی دوستان ، قرائن را نشان دادم ؛ حداقل از ده سال ، پانزده سال قبل از آن ، برنامه ریزی وجود داشت . از بعد از رحلت امام برنامه ریزی وجود داشت ؛ اثر آن برنامه ریزی در سال 78 ظاهر شد ؛ مسائل کوی دانشگاه و آن قضایایی که سال گذشته پیش آمد ، یک تجدید حیاتی بود برای آن برنامه ریزیها . البته سعی کردند با ملاحظه وقت و جوانب گوناگون ، این کار را انجام دهند ؛ که خوب ، بحمد الله شکست خوردند ، باید هم شکست می خوردند .

پس ، جبهه دشمن برنامه بلند مدت دارد . آنها مأیوس نمی شوند که ببینند حالا امروز شکست خوردند ، دست بردارند ؛ نه ، طراحی می کنند برای ده سال دیگر ، بیست سال دیگر ، چهل سال دیگر . باید آماده باشید .


از : آیت الله سید علی خامنه ای ، بیانات در دیدار دانشجویان و جوانان استان قم ، 1389/8/4.