آینه

دل ، تماشایی ِ مهر است اگر بي كينه است - كه جهان ، آينه در آينه در آیينه است

بیانیه تاریخی و صریح امام خمینی
ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٩ آذر ۱۳۸۸  کلمات کلیدی: امام سید روح الله موسوی خمینی ، پیام به مراجع و روحانیون ، لیبرالها ، بدهکاری

من امروز بعد از ده سال از پیروزی انقلاب اسلامی همچون گذشته اعتراف می کنم که بعض تصمیمات اول انقلاب در سپردن پستها و امور مهمۀ کشور به گروهی که عقیدۀ‌ خالص و واقعی به اسلام ناب محمدی نداشته اند ، اشتباهی بوده است که تلخی آثار آن براحتی از میان نمی رود . گر چه در آن موقع هم من شخصا مایل به روی کار آمدن آنان نبوده ام ولی با صلاحدید و تایید دوستان قبول نمودم و الان هم سخت معتقدم که آنان به چیزی کمتر از انحراف انقلاب از تمامی اصولش و حرکت به سوی آمریکای جهانخوار قناعت نمی کنند ، در حالی که در کارهای دیگر جز حرف و ادعا هنری ندارند .

امروز هیچ تاسفی نمی خوریم که آنان در کنار ما نیستند ، چرا که از اول هم نبوده اند . انقلاب به هیچ گروهی بدهکاری ندارد و ما هنوز چوب اعتمادهای فراوان خود را به گروهها و لیبرالها می خوریم .

آغوش کشور و انقلاب ، همیشه برای پذیرفتن همۀ کسانی که قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولی نه به قیمت طلبکاری آنان از همۀ اصول که چرا "مرگ بر آمریکا" گفتید ! چرا جنگ کردید! چرا نسبت به منافقین و ضد انقلابیون ، حکم ِ خدا را جاری می کنید ؟ چرا شعار نه شرقی و نه غربی داده اید ! چرا لانۀ جاسوسی را اشغال کرده ایم و صدها چرای دیگر .

و نکتۀ مهم در این رابطه اینکه نباید تحت تاثیر ترحمهای بی جا و بی مورد نسبت به دشمنان خدا و مخالفین و متخلفین نظام ، به گونه ای تبلیغ کنیم که احکام خدا و حدود الهی زیر سؤال بروند . من بعضی از این موارد را نه تنها به سود کشور نمی دانم که معتقدم دشمنان از آن بهره می برند .

من به آنهایی که دستشان به رادیو تلویزیون و مطبوعات می رسد و چه بسا حرفهای دیگران را می زنند ، صریحا اعلام می کنم :

تا من هستم نخواهم گذاشت حکومت به دست منافقین بیفتد ، تا من هستم نخواهم گذاشت منافقین ، اسلام ِ مردم بی پناه را از بین ببرند ، تا من هستم از اصول نه شرقی و نه غربی عدول نخواهم کرد ، تا من هستم دست ایادی ِ آمریکا و شوروی را در تمام زمینه ها کوتاه می کنم و اطمینان کامل دارم که تمامی مردم در اصول ، همچون گذشته پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی خود هستند.

از : امام سید روح الله موسوی خمینی ، صحیفۀ‌ نور ، جلد ١١ ، صفحات ٩۵ و ٩۶.

( پیام تاریخی به مراجع ، طلاب و روحانیان - ٣ / ١٢ / ١٣۶٧ )